top of page

Ar-Ge Hizmetleri

Uzmanlık alanı polimer ve kompozit geliştirme olan akademik kadromuzla polimer sektörüne yönelik farklı alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Teknik Danışmanlık

Polyshield teknokent bünyesinde faaliyet gösteren bir akademisyen şirketidir ve tüm hizmetleri uzmanlaşmış olduğu polimer sektörüne yöneliktir. Teknik danışmanlık hizmeti kapsamında üretimdeki bir sorunun çözülmesi, yeni bir malzemenin geliştirilmesi, ürün reçetesinde yapılacak revizyonlar, proje geliştirme ve proje yürütme konularında danışmanlık hizmeti verilmektedir. 

Uzmanlık Alanımız Kapsamında Verdiğimiz Bazı Örnek Hizmetler:

  - Mühendislik termoplastiklerinin proseslenmesi konusunda yaşanan zorlukların aşılması

  - Mevcut formülasyonda performans kaybını en aza indirecek ve geri dönüşüm malzeme içeren yeni formülasyon geliştirilmesi

  - Yüksek dolgu oranına sahip hazırlanma zorluğu bulunan kompozitlerin işlenebilir hale getirilmesi

  - Poliüretan köpüklerde özel hedeflerin sağlanması amacıyla formülasyon revizyonları

  - Reolojik özelliklerden polimerlerde yapısal özelliklerin öngörülmesi ve nihai ürün performans iyileştirmesi

  - Alternatif plastifiyanların geliştirilmesi ve termoplastiklerde verimliliklerinin karşılaştırılması

Teknik danışmanlık ile ilgili detaylar için bize ulaşın...

Ayrıntılar

Proje Geliştirme

Hedef ürüne yönelik çalışılması gerekilen parametreler, kullanılacak örnek hazırlama süreçleri, yapılması gereken testler ve tüm bunların sonuçların değerlendirilerek sebep sonuç ilişkisinin kurulması ve hedef ürünün geliştirilmesi süresince Ar-Ge ortaklığı hizmetdir. Bu süreçte kamu destekleri kapsamında faydalanılabilecek proje başlıklarını sizinle beraber değerlendiriyor ve uygun yönlendirmeleri yapıyoruz...

Proje geliştirme hizmetimiz ile ilgili detaylar için bize ulaşın...

Ayrıntılar

Eğitim

Uzmanlık alanımızda olan polimer reolojisi, morfoloji-yapısal özellikler ilişkisi, polimerlerde geri dönüşüm süreçlerinin mekanik ve fiziksel özelliklere etkisi, elektriksel iletken polimer kompozitler, EMI shield ya da RADAR sinyal soğuırma kapsitesine sahip kompozitlerin geliştirilmesi gibi konularda ihtiyaçlarınıza özgün eğitimler düzenliyoruz...

Eğitim hizmetimiz ile ilgili detaylar için bize ulaşın...

Ayrıntılar

Test ve Analiz Danışmanlığı

Bilinmeyen bir örneğin içeriği (tersine mühendislik) ya da ürün kalitesinde yaşanan bir sorunun nedeni çoğu zaman farklı analiz yöntemleriyle belirlenebilmektedir. Polimer sektörüne yönelik olarak ihtiyaç duyulan analiz cihazlarının çoğu ise birçok üniversitenin merkezi laboratuvarlarında bulunmakta ve hizmet alımı şeklinde faydalanılabilmektedir. Ancak hangi testin, hangi parametrelerde gerçekleştirileceği ve elde edilen sonuçların yorumlanması uzmanlık gerektirmektedir. Polyshield olarak danışmanlık hizmeti kapsamında gerekli testleri belirliyor, testlerinizi yaptırıp sonuçları yorumluyoruz.

Test ve analizlerle ilgili detaylar için tıklayın...

Prototip Üretimi

Ar-Ge süreçleri sonrasında formülasyonu belirlenen ürününüzün hem içerik hem de üretim yöntemlerini dikkate alarak prototipini hazırlıyor ve testlerini gerçekleştiriyoruz.

Prototip üretimi detayları için tıklayın...

Örnek Hazırlama

Plastik sektöründe ürün imalatına yönelik en yaygın kullanılan makineler farklı özelliklerdeki ekstruderler ve enjeksiyon makineleridir. Birçok firmada bu makineler olmasına rağmen bunlar üretimde kullanıma yönelik yüksek kapasiteli makinelerdir. Bu makinelerin Ar-Ge amaçlı kullanımında ise üretimin durmasının yanı sıra sadece bir kaç kilo örneğin yeterli geleceği bir durumda yüzlerce kilo malzeme harcanarak gereksiz malzeme tüketimi yapılmış olacaktır. Bir Ar-Ge çalışmasında onlarca farklı reçetenin denenmesi durumunda ise tonlarca pratik olarak kullanılamaycak reçetenin üretimi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Ham madde maliyetinin çok yüksek olduğu Ar-Ge ve bilimsel çalışmalara yönelik tek bir şarj ile 30 gram kompozit örnek hazırlayabildiğimiz melt-mixerimiz, saatte 700 gr-1.5 kg arası üretim yapabildiğimiz tek ve çift vidalı ekstruderlerimizle örneklerinizi ihtiyacınız kadar hazırlıyoruz.

Test numunesi hazırlama ile ilgili detaylar için tıklayın...

PolyShield_web.png

POLYSHIELD AKADEMİ

Ar-Ge faaliyetleri ve bu alandaki trenler nelerdir?

Ar-Ge Faaliyetleri

Ar-Ge ürün geliştirme, bir ürünün performansını artırma ya da üretimdeki bir sorunun giderilmesi amacıyla bilimsel verilere ve deneysel çalışmalara dayanarak yapılan sistematik bir deneysel süreç olarak adlandırılabilir. Tanımı gereği bilimsel zemine dayanan Ar-Ge faaliyetlerinde teorik temel bilgi, deneyleri gerçekleştirecek tecrübe ve altyapı ile tüm bunları değerlendirecek bir bilgi birimi Ar-Ge faaliyetlerinin temel yapıtaşıdır.

Businessman touched r and d sign. R d icon network business concept word cloud background
Cost control speedometer. Cost management.jpg

Ar-Ge Faaliyetlerinin Maliyeti

Sayılan bu temel yapıtaşlarına sahip olmak için ise tecrübeli bir kadronun (Ar-Ge biriminin) ve yeterli bir alt yapının (cihaz, laboratuvar vb.) bulunması ile dünya genelinde konuyla ilgili genel durumun (literatürün) bilinmesi gerekmektedir. Bu ise birçok alanda olduğu gibi polimer sektöründe de ancak doğru bir ekiple ve görece yüksek maliyetlere ulaşabileceğiniz bir yatırımdır. 

Ar-Ge'de yeni trend;
Hizmet Alımı

Günümüzde bu alt yapı yatırımlarını yapmak yerine birçok firma Ar-Ge faaliyetlerini bu konuda uzman firmalara yaptırmaktadır. Özellikle yazılım ya da elektronik alanında çok yaygın olan Ar-Ge partnerliği hızlı ve düşük maliyetlere hızlı ilerleme sağlanmasında önemli katkılar sağlamıştır.

Polyshield ise polimer, plastik ve kompozit alanlarında Ar-Ge hizmeti sunar. Bu hizmetle şirketimiz Ar-Ge birimi olmayan firmalar için bir nevi Ar-Ge birimi olduğu gibi Ar-Ge birimi olan firmaların kapasitesi daha düşük maliyetlere artırılmasına katkıda bulunur.

bottom of page