top of page

Özel Kompozit Filament Üretimi

İçeriğini tamamıyla sizin belirlediğiniz kompozit filamentlerinizi polimer konusundaki uzman kadromuzla hazırlıyor, test ediyor ve teslim ediyoruz...

Kompozitlerin Hazırlaması

Kompozitlerin hazırlanması sürecinde alt yapımızda bulunan cihazlarımızla öncelikle kompozitlerinizi hazırlıyoruz. 

Proses Altyapımız Hakkında detaylar için tıklayın...

Extruder machine for extrusion of plastic material, close-up view.jpg

Kalite Testleri

Teslim etmeden önce eriyik viskozite değerlerinin ve 3D baskının alınabilirliğinin analizini yapıyoruz. Bu kademede ayrıca istediğiniz ilave analizlerde yapılarak filamentin tam karakterizasyonu gerçekleştiriyoruz.

Testlerle ilgili detaylar için tıklayın...

Engineering students using an innovative 3D printer in the laboratory.jpg

Filament Üretimi

Daha sonra ise granül şeklinde hazırlanan kompozit malzemeler filament ekstruderlerimizle istediğiniz çapta hazırlıyoruz.

Filament Çekim hattı hakkında detaylar için tıklayın...

2.jpeg

Teslimat

En son kademede ise nemden arındırılmış şekilde ve yazım parametreleri ile beraber filamentinizi teslim ediyoruz.

Detaylar için bizimle iletişime geçin...

Filament 3d printer, on white background, isolated.jpg
PolyShield_web.png

POLYSHIELD AKADEMİ

3D Filamentler ve Özel Filamentler

3D Filamentler

3D filamentler FDM teknoljisi yazıcılarda kullanılmaya uygun 1.75 mm ya da 2.80 mm gibi farklı çaplarda hazırlanmış yaygın olarak PLA, ABS ve TPU gibi polimerlerden üretilen ancak son yıllardaki artan ilgi ile PEEK'e kadar birçok polimerden üretilebilen malzemelerdir.

3D Baskı Elyaf
Reels of plastic for 3D printer close-up. Reels of filament wire for 3D printer.jpg

Özel Filamentler

3D sistemlerde sınırsız bir geometride alternatif yöntemlere göre daha düşük maliyetlere ürün üretilebilmesi ise başta prototip ürün üretimi olmak üzere birçok alanda büyük ilgi görmüştür.

Uygulamaların farklanması ise çoğu zaman bir Ar-Ge çalışması ile belirlenen özel kompozit filamentlerin hazırlanması ve bu filamentlerle prototip ürünlerin hazırlanmasını gerektirmiştir. 

Prototipin haricinde klasik filamentlerle üretilemeyen birçok özel uygulama için de yine özel formülasyonlarla üretilmiş 3D filamentlere gereksinim duyulmuştur. 

Özel Filament Hazırlama Prosesi

Özel filamentler çoğu zaman farklı katkılar içeren kompozit malzemeler olmakta ve bu malzemelerin hazırlanması belirli bir uzmanlık gerektirmektedir. 

Örneğin formülasyonun modifiye edilmesi gerektiği durumlarda katkıların polimer yapıyla uyumlaştırılması için fonksiyonel malzemelerin yapıya katılması, çoğu zaman ortaya çıkan aşırı kırılganlığın azaltılması, iyi bir karışımın sağlanması için proses parametrelerinin optmize edilmesi ve daha önemlisi kompozitlerin çift vidalı ekstrüzyon sistemleriyle bir ön karıştırma ile hazırlandıktan sonra filament olarak hazırlanması gerekmektedir.

Son kademede ise hazırlanan filamentlerin akış özellikleri karakterize edilerek 3D yazıcıda yazılabilirliği denenmeli ve baskı için onay verilmelidir.

Bize ulaşın...

Filament hazırlama süreçleri kullanılacak polimere, dolguya ve hedef uygulama alanlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Hazırlama süreçleriyle ilgili detaylar için aşağıdaki formdan ya da iletişim sayfasından bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Gönderimizini elimize ulaştı en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

bottom of page